Opóźniający się okres a stosowanie Bromergonu

Spóźnia mi się okres, przyjmuje lek Bromergon 3 miesiące,zaczelam go brac z powodu podwyzszonej prolaktyny w organizmie bardzo nieznacznie bo przekraczala norme tylko o 0.5.Miesiaczkowanie nigdy nie bylo regularne,przez pewien czas pojawialo sie natomiast co 30-40dni,pozniej zaniklo na 3 miesiace wywolane lekami hormonalnymi powrocilo na 2 i znow pojawil sie klopot,lekarz zlecil mi badanie hormonow i tylko z prolaktyna byl problem.Ciaze wykluczam.Skad te klopoty? Mam 20 lat,okres mam od13.r.z

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieregularne miesiączki mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza ginekologa.