Przyjmowanie hormonów i stres a podwyższona prolaktyna

Witam,mam takie pytanie. w trakcie brania luteiny miałam robione badanie krwi z których wyszło,że prolaktyna wynosi 693,60 mlU/I. Czy wynik podwyzszonej prolaktyny moze wynikac z branych hormonow takich jak np.luteina oraz 2 miesiace wczesniej z kontraceptu lub czy mogła sie podwyzszyc poprzez stres przy pobieraniu ? Obecnie Pani Ginekolog przepisała mi Bromergon,ale źle go znosze,ponieważ wymiotuje i źle się czuje. Co powinnam w takiej sytuacji zrobic ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.