Opóźnianie sie okresu po odstawieniu dziecka od piersi

Witam jestem matką 3,5 miesięcznego synka miesiąc po porodzie dostalam pierwszy okres i mialam go w miarę regurany jak karmiłam piersią w połowie grudnia dokarmiałam syna juz butelka bo mialam mało pokarmu i miałam okres Teraz w styczniu karmie juz butelka i spóżnia mi sie okres .Z mężem współżyję cały czas jak po porodzie czyli stosunek przerywany. Czy jest możliwe ze jestem w ciżay czy poprostu poodstwieniu piersi mam takie zaburzenia hormonalne ?

Witam! Stosunek przerywany nie jest do końca skuteczną metodą antykoncepcji, gdyż w płynie preejakulacyjnym wydobywającym się z członka przed wytryskiem mogą znajdować się plemniki. Również sama laktacja nie jest czynnikiem chroniącym przed ciążą. W tej sytuacji jak najbardziej prawdopodobne jest, że może być Pani w ciąży.