Opóźnienie miesiączki, antykoncepcja a bolesność brzucha

Witam, mam pytanie odnośnie spóźniającej się miesiączki. Okres powinien być już jakieś 3 dni temu, pierwszy raz mi się spóźnia. Jestem aktywna seksualnie, jednak wraz z chłopakiem się zabezpieczamy. Dodam jeszcze, że mam takie uczucie mokrości, jakby okres się zbliżał, jednak to tylko bezbarwny ledwo widoczny śluz. Nie odczuwam za to bólu brzucha, którzy zawsze był obecny przy okresie. Powinnam się martwić?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli stosujecie prawidłowo antykoncepcje to nie ma powodu do obaw. Dla pewności sugeruję wykonać test ciążowy lub pomiar beta hCG w surowicy krwi.