Opóźnienie w przyjęciu tabletki Belara a ciąża

Witam.Wzięłam !7tabl.Belara, następnego dnia zapomniałam o tabletce i dostałam miesiączkę,dość obfitą.Więc już więcej tabletek nie brałam.Po 7 dniach przerwy zaczęłam nowy blister.Brałam przez 5 dni i współżyłam.Tego dnia co współżyłam wzięłam tabletkę 30 min później niż zawsze. Czy jestem chroniona? Czy istnieje możliwośc zajścia w ciążę?

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Nie ma jednoznacznej pewności, że była Pani prawidłowo zabezpieczona, ponieważ tabletki były stosowane nie zgodnie z zaleceniami (powinna Pani je zacząć stosować zaraz po zakończeniu miesiączki), daltego nie można wykluczyć ciąży, chociaż ryzyko jest niewielkie.