Opóźnienie w rozwoju płciowym u nastolatki

Witam !!! Mam problem z moją 14 letnią córką . Jest bardzo opóżniona w rozwoju płciowym. W ogóle nie ma piersi nawet gruczoły się jeszcze nie rozwinęły , totalny brak owłosienia a po przeprowadzonym niedawno bilansie ma brak oznak dojrzewania . Córka jest po przebytym 4 lata temu zapaleniu opon mózgowych i mózgu . Czy może to być przyczyna zahamowania rozwoju ? W chwili obecnej jest pod stałą opieką lekarza neurologa i psychiatry . Od 2 lat bierze sulpiryd . Bardzo dziękuję i pozdrawiam Anna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zapalenie opon mózgowych i mózgu mogło być potencjalną przyczyna takie stanu ale zalecam wizytę u endokrynologa dziecięcego i ginekologa celem włączenia ewentualnej substytucji hormonalnej. Pozdrawiam.