Opóźniona druga miesiączka po odstawieniu krążka. Co się dzieje?

Witam! Ostatni krążek antykoncepcyjny usunęłam 4 września i tak jak zawsze dostałam okres. Jednak kolejnego okresu nie mam do tej pory, a jest już 18 pazdziernik. Dodam, że po odstawieniu krążka stosunki odbywały się tylko z prezerwatywą. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Bardzo proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Ważne jest, czy prezerwatywy zakładane były prawidłowo oraz nie doszło do pęknięcia lub zsunięcia w takcie współżycia. Istotna jest także długość cykli bez stosowania hormonalnej antykoncepcji.

Aby wyjaśnić Pani wątpliwosci proponuję wykonać test ciążowy w surowicy krwi.