Opóźnione przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej a możliwe następstwa

Witam od miesiaća zażywam tabletki antykoncepcyjne, ostatnio zapomnialam o przyjeciu tabletki i zazyłam ja z opoznieniem ponad dwanascie godzin. Wczoraj także odbyłam stosunek, lecz nie zakończył on się w środku. Czy w przypadku pominięcia jednej tabletki istnieje duze ryzyko zajscia w ciaze?

Aleksander Ropielewski

Ryzyko jest nieznaczne. Aby mieć pewność po około 7-10 dniach proszę wykonać test ciążowy.