Opuchlizna całego ciała a memopauza

Witam. Od kilku lat mam opuchnięte kostki ,dochodzi do palców z biegiem czasu opuchlizna obejmuje całe łydki a ostatnio już i kolana i powyżej , dłonie tez puchną i nawet twarz ,mam odczucie że i całe ciało lekko jest opuchnięte,po nocy schodzi ale nie całkiem, powyżej kostek jest różowa obręcz szer 15 cm czasem się nasila ból i kolor mam rwące bóle łydek w nocy ulgę sprawia chłód;nie pomogły tabl. diohespan kasztanowiec ,acard, żel Lioton 1000,lek twierdzi od lat że to klimakterium mam 62 lata

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, choć nie można wykluczyć, że jest to wynik choroby serca powodujacej niewydolność krążenia.