Opuchlizna dziąseł oraz ból gardła, ucha i migdałka a usunięcie zębów

witam,od tygodnia bolaly mnie zeby pojawila sie ropa i opuchlizna.W poniedzialek dwa dni temu mialam usuniete dwa zeby 5 i 7 dolna po prawej stronie.Stomatolog nie przepisal mi zadnego antybiotyku dziasla nadal bola opuchlizna lekko zmalala ale nadal widoczna ,strasznie boli mnie gardlo ,ucho i czuje zgrubienie na podbrodku i do tego migdal po prawej stronie jest powiekszony.strasznie mnie boli cala prawa strona ucho ,glowa gardlo, czy powinnam zglosic sie do lekarza po antybiotyk?
ponad rok temu

Konieczna jest wizyta u stomatologa. Jedynie badaniem można ocenić czy
zasadnym jest podanie antybiotyku czy wystarczy miejscowe leczenie p-zapalne .Zwykle samo usunięcie przyczyny tzn. zęba powodującego stan zapalny jest wystarczające ,zdarza się też , że należy podać antybiotyk.

0

Witam,
Oczywiście,że tak.
Wymienione przez Panią objawy sugerują silną infekcję bakteryjną.
Antybiotykoterapia jest w tym przypadku jak najbardziej wskazana.
Proszę zgłosić się do swojego stomatologa,który przeprowadzi kontrolę rany poekstrakcyjnej i zleci odpowiedni antybiotyk.
Pozdrawiam.

0

Wybielanie zębów Białystok



„Wybielanie zębów Białystok”



Witam, biorąc pod uwagę opisane objawy – ból, opuchliznę, obecność ropy oraz promieniowanie bólu do gardła, ucha i głowy – zdecydowanie warto zgłosić się do lekarza, najlepiej do stomatologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Objawy, które opisujesz, mogą wskazywać na trwający stan zapalny, który prawdopodobnie wymaga leczenia antybiotykiem, zwłaszcza jeśli występuje ból, obrzęk i zgrubienie pod brodą oraz powiększony migdał. To może być oznaka infekcji, która rozprzestrzeniła się na okoliczne tkanki lub węzły chłonne.



Oto kilka kroków, które warto podjąć:



Wizyta u lekarza – jak najszybciej zgłoś się do lekarza, aby ocenił stan jamy ustnej oraz tkanek otaczających. Prawdopodobnie konieczne będzie przepisanie antybiotyku, aby zahamować rozwój infekcji.



Kontrola u stomatologa – jeśli to możliwe, warto również wrócić do stomatologa, aby upewnić się, że rana po ekstrakcji goi się prawidłowo i nie doszło do powikłań, takich jak suchy zębodół (infekcja zębodołu).



Środki przeciwbólowe i przeciwzapalne – do czasu wizyty u lekarza możesz stosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, jeśli nie masz przeciwwskazań. Pamiętaj jednak, że nie zastąpi to leczenia przyczynowego, jeśli konieczny jest antybiotyk.



Ciepłe płukanki z rumianku lub szałwii – mogą pomóc w łagodzeniu objawów zapalenia, ale jeśli w jamie ustnej jest aktywna infekcja, płukanki te mają jedynie działanie wspomagające.



Zgłoś się do lekarza, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się infekcji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty