Opuchlizna dziąseł oraz ból gardła, ucha i migdałka a usunięcie zębów

witam,od tygodnia bolaly mnie zeby pojawila sie ropa i opuchlizna.W poniedzialek dwa dni temu mialam usuniete dwa zeby 5 i 7 dolna po prawej stronie.Stomatolog nie przepisal mi zadnego antybiotyku dziasla nadal bola opuchlizna lekko zmalala ale nadal widoczna ,strasznie boli mnie gardlo ,ucho i czuje zgrubienie na podbrodku i do tego migdal po prawej stronie jest powiekszony.strasznie mnie boli cala prawa strona ucho ,glowa gardlo, czy powinnam zglosic sie do lekarza po antybiotyk?
ponad rok temu

zasadnym jest podanie antybiotyku czy wystarczy miejscowe leczenie p-zapalne .Zwykle samo usunięcie przyczyny tzn. zęba powodującego stan zapalny jest wystarczające ,zdarza się też , że należy podać antybiotyk.

Witam,
Oczywiście,że tak.
Wymienione przez Panią objawy sugerują silną infekcję bakteryjną.
Antybiotykoterapia jest w tym przypadku jak najbardziej wskazana.
Proszę zgłosić się do swojego stomatologa,który przeprowadzi kontrolę rany poekstrakcyjnej i zleci odpowiedni antybiotyk.
Pozdrawiam.