Opuchlizna i drętwienie palca po przycięciu drzwiami

Witam, 3 dni temu przycielam wielkimi metalowymi drzwiami puszek palca prawej ręki wraz z ostatnim stawem. Palec lekko spuchl i bolał ale było to do wytrzymania jednak od tamtego czasu puszek jest jakby zdretwialy i mam w nim słabsze czucie. Czy powinnam się tym martwić?

Witam! Opisane zmiany najprawdopodobniej związane są z powstałą po urazie opuchlizną palca. Powinna ustępować wraz z objawami zapalenia (obrzęk, ból, ocieplenie miejsca urazu).