Opuchlizna i ząb do usunięcia

Witam! mam umowioną wizyte do chirurga od dentysty na początek września, poniewaz mam do usuniecia zeba(dolna szóstkę) .Brałem przed wizyta u dentysty antybiotyki jednak nie udalo sie usunac zeba i otrzymalem wspomniane skierowanie.Niestety dzisiaj pojawiła sie opuchlizna(chociaż zab mnie nie boli).Czy może mi grozić zakażenie lub cos bardziej poważnego do czasu wizyty u chirurga?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

należy usunąć przyczynę - czyli zęba - stan zapalny zwłaszcza przy obecnych wysokich temperaturach to duży problem - każdy wprawny stomatolog usunie zęba - jeśli nie to proszę zgłosić się do chirurga
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Nie podaje Pan przyczyny skierowania na usunięcie zęba. A przez to nie można powiedzieć co Panu grozi jeśli wizyta odbędzie się za miesiąc. Ponieważ pojawiła się opuchlizna, radzę nie czekać, tylko udać się wcześniej do specjalisty.