Opuchlizna na czole po zabiegu mezoterapii

Witam seredecznie , moja żona dwa tygodnie temu miał wykonany zabieg mezoterapii mikro igłowe frakcyjnej i wyszła mała opuchlizna na czole w kształcie jajka . Jest już skóra wygojona ale opuchlizna dalej się utrzymuję czy wiadomo z jakiej to przyczny ?? Proszę o jakąkolwiek odpowiedz bo się boję o żonę. Dziękuje

Witam,
obrzęk po zabiegu może być jednym z objawów zapalenia, którego przyczyn również może być wiele.
W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg a ten na pewno będzie wiedział jak pomóc Pana żonie,
pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Trudno jest ocenić bez zbadania pacjenta. Nie pisze też Pan jakiej wielkości jest to obrzęk ani w której części czoła. Być może jest to krwiak, na tyle głęboki, że widać uniesienie skóry a jeszcze jakiś czas upłynie zanim się wchłonie.