Opuchlizna nogi po operacji kręgosłupa

Moj tata mial problem z kregoslupen dlatego kulal na noge. Potem mial operacje na kregoslup w ktorej zostala usunieta przepuklina. Teraz bardzo puchnie mu noga i noe wiadomo dlaczego. Jedt caly czas spuchnieta i ma delikatnie ciemniejszy kolor niz druga. Z zylami jest niby wszystko wporzadku. Jak pozbyc sie opuchlizny i czego przyczyna ona jest?

Witam,
jeśli noga jest opuchnięta to raczej sprawa krążeniowa ( może trzeba wykonać badanie doplerowskie) , ponadto odpowiednie ćwiczenia (np. ćwiczenia Burgera) dodatkowo można zastosować kinesiology tape( oklejenie plastrami) aplikacja limfatyczna.
Pozdrawiam