Opuchlizna ucha nawet po ściagnięciu ropy

W wyniku uderzenia mam spuchnięte ucho. Byłem u laryngologa, usunął mi ropę, założył opaskę uciskową. Wstałem rano i znów mam spuchnięte ucho tzw. kalafior . Co robić ?

Naciąć ropień małżowiny usznej od góry i od dołu i założyć na kilka dni sączek gumowy w te nacięcia oraz przyjmować antybiotyk doustny o szerokim spektrum działania a najlepiej położyć się na dobry oddział laryngologiczny.