Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Witam Panią,

Jeśli nie było urazu,skręcenia, to przyczyny takiego obrzęku mogą być różne. Konieczne jest dokładne zbadanie Pani i odpowiedź na kilka pytań, m.in:
Czy skóra jest nadmiernie ucieplona, zaczerwieniona, bolesna, czy jest ograniczenie w ruchomoci stawu skokowego?Czy gorączkuje Pani? Czy jest możliwe, że mógł Panią ugryźć jakiś owad? Czy bierze Pani jakieś leki?
Proszę nie bagatelizować objawów i wybrać się do kompetentnego lekarza. Warto wykonać oprócz morfologii - oznaczenie CRP, kreatyninę, oznaczyć poziom białka całkowitego, ew. w razie potrzeby wykonać badania w kierunku zapalenia stawu.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy