Spuchnięty staw skokowy w prawej nodze

Witam mam od 2mies spuchnięty tylko prawy staw skokowy co robic dermatolog i reumatolog twierdzi że to łuszczyca stawowa bo mam małe kreski na paznokciach poza tym nic nie ma mowy o łuszczycy i nikt tego w rodzinie nie miał noga puchnie i puchnie krew ok usg żył też jakiś wysięg niewielki jest ale to nic takiego co to jest nikt nie umie tego zdiagnozować a ja mam już problem z obuwiem czy to żyły czy kości ?ponoć z kośćmi jest ok ale kto to wie co z mięśniami i tymi żyłami pomocy

Dzień dobry
Przyczyny spuchnięcia stawu skokowego mogą być różne, przeciążenie, skręcenie, przerost błony maziowej, infekcja, zmiany zwyrodnieniowe, zaburzenia naczyniowe i wiele innych. Na początek należy wykonać badanie RTG i pójść do ortopedy. On dalej pokieruje leczeniem.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalista ortopeda traumatolog