Opuchnięta stopa po zwichnięciu

spadlam ze schodow i stopa mi sie przekrecila i odrazu spuchla w szpitalu mi nastawili i wlorzono w gips nosze go jusz 6 tygodni ale przy palcach mam stope spuchnieta .czy moga byc komplikacje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, główną przyczyną obrzęku może być najprawdopodobniej rzadkie unoszenie kończyny - w związku z opatrunkiem gipsowym noga poruszana jest rzadziej i dochodzi do zastoju krwi. Jeżeli opuchliźnie towarzyszy ból, sinienie palców, czy zaburzenia czucia to proszę skontaktować się z lekarzem, gdyż przyczyną tych dolegliwości może być ucisk gipsu.