Opuchnięte nogi u dziecka a możliwe przyczyny

Witam serdecznie. Chciała bym poprosić o radę,pomoc. Otóż chodzi o mojego 8 letniego syna, w tamtym roku trafił z opuchniętymi nogami do szpitala,okazało się że ma wyrośl kostną na lewej kości piszczelowej.Od około miesiąca syn skarży się na silne ble nogi ale prawej, po zdjęciu rtg okazuje się ze jest poszerzenie stawu rzepkowo-udowego.Tylko lekarz który robił rtg stwierdził ze jest coś na kości udowej ostrego, a w opisie nic nie ma.Co oznacza wiec ten opis ,czy jakieś leczenie wiąże się z tym?

Renata GrzechociĹska

Sam opis jeszcze o.niczym nie świadczy, należy pamiętać, że radiolog opisujący badania nie widzi pacjenta co jest istotną kwestią. Sugeruję udać się do ortopedy, który oceni obraz radiologiczny i kliniczny.