Opuchnięty ropny pęcherz na ustach

Wczoraj zaczął tworzyć się na moich ustach spuchnięty ropny pęchęrz. Na początku nie miał on wielkich rozmiarów, lecz po kilku godzinach stał się bardzo duży, tak, że deformuje moje usta. Co mogło być tego przyczyną i jak mogę go wyleczyć? Smarowałem maścią cynkową, nie wiem czy to pomoże. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam,
jeżeli to ropna zmiana to należy użyć preparatu do stosowania miejscowego z antybiotykiem / może Pan spróbować np Tribiotyk-jest w saszetkach bez recepty/.
Może doszło do zranienia czerwieni wargowej lub ukłucia. Jeżeli nie będzie widocznej poprawy po 2-3 dniach proszę udać się do swojego lekarza POZ