Pieczenie i opuchlizna ust u 18-latka

Rok temu w grudniu zacząłem oblizywać usta na mrozie a później smarowałem je kremem Niwea. Zaczęły mnie piec i puchnąć. Następnie dermatolog kazał mi smarować różnymi maściami natłuszczającymi ale to tylko pogorszyło sprawe. Usta okropnie mi spuchły, zrobiły się czerwone a skóra w tym miejscu zrobiła się twarda, sucha łuszczy sie a woda ją zmywa. Lekarz zalecił mi tabletki aerius i maść travocort ale nie pomaga. Po odstawieniu kremów jest mniej spuchnięta ale objawy nie ustąpiły.Jak to wyleczyć?

Witam,
proponuję preparaty witaminowe doustnie, możliwa infekcja wirusem opryszczki.
Może Pan zastosować miejscowo maści z acyklowirem przez kilka dni i sprawdzić, czy nie będzie poprawy.