Orzeczenie o niepełnosprawności przy cukrzycy

Czy w związku ze schorzeniem cukrzycy, przepukliną międzykręgową kręgosłupa w trzech miejscach, chorobą zwyrodnieniową stawów obu rąk mogę się starać o orzeczenie o niepełnosprawności ( pracuję wysiłkowo) i czy należy mi się dodatkowa przerwa w pracy ze względu na cukrzycę . Jak to udokumentować? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani starać się o orzeczenie o niepełnosprawności. Co do dodatkowej przerwy proszę zapytać u osoby odpowiedzialnej za BHP w Pani miejscu pracy.