Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroba zwyrodnieniowa rąk: Pytania do specjalistów

Czy silny ból barków może oznaczać u mnie ich zwyrodnienie?

Mam silny ból barków, który nasila się podczas dźwigania i podnoszenia rąk ci to oznacza. Czy mam zwyrodnienie barków czy wymaga RTG oraz czy może to wina zwyrodnienie kręgosłupa. Proszę o opinie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ubytki kostne a bolesność podczas poruszania się

Witam mam pytanie długi czas bolą mnie kości przy wsparci podczas wstawania z łóżka boli mnie kość ręki łączącej się z ramieniem tak że chce mi się płakać i kość drugiej ręki łączącej się z nadgarstkiem .Mam zwyrodnienie kręgosłupa dyskopatje... Witam mam pytanie długi czas bolą mnie kości przy wsparci podczas wstawania z łóżka boli mnie kość ręki łączącej się z ramieniem tak że chce mi się płakać i kość drugiej ręki łączącej się z nadgarstkiem .Mam zwyrodnienie kręgosłupa dyskopatje rok temu robiłam badanie miałam ubytek kości 25procent .W badaniach wapń w surowicy podniesiony .Czy to osteoporoza u jakiego specjalisty się leczyć?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Sawicki
Dr n. med. Andrzej Sawicki

Bóle w klatce piersiowej, sztywnienie lewej strony ciała, osłabienie i obrzęk kończyn

Dzień dobry. Mam na imię Iwona i mam 34lata,w ostatnim czasie bardzo źle się czuję,jestem osłabiona,odczuwam co raz częściej bóle w klatce piersiowej,sztywnienie lewej strony ciała i obrzęki lewej ręki i nogi. Leczę się na zwyrodnienie kręgosłupa.Dziś odebrałam... Dzień dobry. Mam na imię Iwona i mam 34lata,w ostatnim czasie bardzo źle się czuję,jestem osłabiona,odczuwam co raz częściej bóle w klatce piersiowej,sztywnienie lewej strony ciała i obrzęki lewej ręki i nogi. Leczę się na zwyrodnienie kręgosłupa.Dziś odebrałam rtg płuc i mam tam napisane-wzmożenie rysunku zrebu okołownekowego w płucu praw.i sylwetka serca w rtg powiększona w wym.poprzecznym,co to oznacza? od lekarza otrzymałam receptę na amotax,i zero wyjaśnień,dziękuję za pomoc.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Mateusz Siwek
Lek. Mateusz Siwek
Lek. Ryszard Chalecki
Lek. Ryszard Chalecki

Czy Collaflex jest dobrym lekiem na zwyrodnienie stawów rąk?

Proszę o wyjaśnienie , czy Collaflex jest dobrym lekiem na zwyrodnienie stawów rąk . badania i prześwietlenie nie wykazały żadnych zmian zapalnych . Mam 57 lat. Boli mnie też kolano. Wstawach słychać trzaski i strzlane . Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Bóle w okolicy dolnego odcinka kręgosłupa, szczególnie w okolicy kości krzyżowo-ogonowej

Dzień dobry Od kilku miesięcy odczuwam bóle w okolicy dolnego odcinka kręgosłupa, szczególnie bolesna jest okolica kości krzyżowo -ogonowej.Ból jest najbardziej dokuczliwy w nocy. Na rtg kręgosłupa lędźwiowego są opisane drobne zwyrodnienia. Bolą też ręce, bardziej prawa.Są obrzęknięte i... Dzień dobry Od kilku miesięcy odczuwam bóle w okolicy dolnego odcinka kręgosłupa, szczególnie bolesna jest okolica kości krzyżowo -ogonowej.Ból jest najbardziej dokuczliwy w nocy. Na rtg kręgosłupa lędźwiowego są opisane drobne zwyrodnienia. Bolą też ręce, bardziej prawa.Są obrzęknięte i tworzą się zgrubienia na stawach dłoni. Był oznaczony czynnik reumatoidalny, ale był w normie .Czy ból kręgosłupa ma powiązanie z bólami rąk?Co mogę zrobić i do jakiego specjalisty się udać.Maria
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Stwierdzenie zwyrodnienia kręgosłupa przy bólach

Witam. Od jakiegoś czasu bolą mnie ręce ,kręgosłup, lekarz stwierdził,że mam zwyrodnienie kręgosłupa. Niestety wykonane badania RTG wykluczyły problem ,że coś jest nie w porządku bóle nie ustępują a lekarz ortopeda zasugerował, że to może być reumatyzm... Witam. Od jakiegoś czasu bolą mnie ręce ,kręgosłup, lekarz stwierdził,że mam zwyrodnienie kręgosłupa. Niestety wykonane badania RTG wykluczyły problem ,że coś jest nie w porządku bóle nie ustępują a lekarz ortopeda zasugerował, że to może być reumatyzm wykonałam badania pod kontem zwyrodnienia stawów i wszystko w porządku jestem w punkcie wyjścia, a kręgosłup i ręce nadal bolą. Zażywam leki przeciwbólowe i przeciwzapalne a efektów nie ma. Czy są jakieś badania które powinnam wykonać??
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Kandydoza jamy ustnej u 45-letniej osoby

mam stwierdzoną badaniem candide dublinientis z jamy ustnej, luszczy mi się buzia w okolicach warg i nosa ,piecznie mnie głowa nad uszami i tył głowy ,teraz powstał świąd pod piersiami i zaczerwienienie skóry i swędzenie pod pachami ,bolą mnie... mam stwierdzoną badaniem candide dublinientis z jamy ustnej, luszczy mi się buzia w okolicach warg i nosa ,piecznie mnie głowa nad uszami i tył głowy ,teraz powstał świąd pod piersiami i zaczerwienienie skóry i swędzenie pod pachami ,bolą mnie kości strzykaja mi stawy jakby zwyrodnienie sie robiło u rąk a moja rodzinna mowi ze nie robiła by z tym nic ,pomocy nie wiem gdzie się udać do jakiego lekarza ,mogę tylko na nfz ,
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Guzek w okolicy stawu przy paznokciu

Witam, Mam 63 lata kilka miesięcy temu pojawił mi się na środkowym palcu lewej ręki w okolicy stawu przy paznokciu guzek, który wygląda jak bąbel po oparzeniu i jak by był wypełniony płynem ok. 6 mm, nie jest bolesny, trochę... Witam, Mam 63 lata kilka miesięcy temu pojawił mi się na środkowym palcu lewej ręki w okolicy stawu przy paznokciu guzek, który wygląda jak bąbel po oparzeniu i jak by był wypełniony płynem ok. 6 mm, nie jest bolesny, trochę zaczerwieniony, jak był mały myślałam , że robi mi się zwyrodnienie ponieważ cierpię na zwyrodnienia i na prawej ręce zrobiły mi się już dość dawno, jednak wyglądają inaczej niż ten guzek, niepokoi mnie to chciała bym wiedzieć co to może być i czy jest to groźne.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć bóle pleców w okolicy łopatki?

Witam. Od kilku mies. mam bóle pleców w ok. łopatki po str.lewej. Boli mnie też cała lewa ręka łącznie z ramieniem. Czasami czuję że wewn. ręki mam,, ogień"Wykonano rtg ręki i stwierdzono zwyrodnienia. Chirurg zlecił leki p/bólowe Tramal na który... Witam. Od kilku mies. mam bóle pleców w ok. łopatki po str.lewej. Boli mnie też cała lewa ręka łącznie z ramieniem. Czasami czuję że wewn. ręki mam,, ogień"Wykonano rtg ręki i stwierdzono zwyrodnienia. Chirurg zlecił leki p/bólowe Tramal na który jestem uczulona, a poza tym jestem daleka od zażywania leków p/bólowych. Nie umię sobie już z tym poradzić. Martwi mnie to wszystko. Wizytę u lek. Ortopedy mam w kwietniu. Mam 60 lat. Pracowałam jako opiekunka osób starszych toteż mój kręgosłup też jest,, zwichrowany"Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Orzeczenie o niepełnosprawności przy cukrzycy

Czy w związku ze schorzeniem cukrzycy, przepukliną międzykręgową kręgosłupa w trzech miejscach, chorobą zwyrodnieniową stawów obu rąk mogę się starać o orzeczenie o niepełnosprawności ( pracuję wysiłkowo) i czy należy mi się dodatkowa przerwa w pracy ze względu na cukrzycę . Jak to udokumentować? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki
Patronaty