Osłabienie, ból pleców i duszności

Od dwóch tygodni czuję się coraz słabiej, bolą mnie plecy, jest mi duszno, kręci mi się w głowie. Zdarzyło się, że nie mogłam chodzić przez kłucie w kolanach. Rano jest lepiej, ale wieczorem wszystko wraca. Męczę się przy zwykłych pracach domowych. Myślałam, że się oberwałam, bo pilnuję wnuki... I na dodatek tracę apetyt. Co to może być?

Witam!

Opisane przez Panią dolegliwości nie są charakterystyczne dla żadnej jednostki chorobowej. Aby móc lepiej ocenić co się dzieje należy uzupełnić wywiad (choroby przewlekłe stosowane leki, czynniki nasilające i redukujące opisywane przez Panią dolegliwości).

Bóle kręgosłupa mogą wynikać ze zmian zwyrodnieniowych, bólów związanych z przeciążeniem kręgosłupa, nadmiernego przebywania w jednej pozycji, nieprawidłowej postawy ciała. Osłabienie, duszność oraz zawroty głowy mogą mieć bardzo różną etologię – na przykład nieprawidłowości w morfologii - anemia, niewłaściwe poziomy cukru, choroby płuc, infekcja i wiele, wiele innych.

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który dysponując pełnym wywiadem oraz wynikami badania fizykalnego będzie mógł ukierunkować diagnostykę. Wskazane jest wykonanie badań podstawowych (morfologia z rozmazem, glukoza, badanie ogólne moczu, jonogram (potas, sód)), ewentualnie innych - do decyzji lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!