Osłabienie erekcji i skrócenie czasu stosunku u 35-latka

Mam 35 lat i zauważyłem osłabienie twardości penisa podczas zbliżenia z żoną oraz skrócony czas współżycia. Nie pale, nie nadużywam alkoholu oraz ćwiczę regularnie na basenie oraz siłowni. Proszę o informację w tej nurtującej mnie delikatnej materii. Być może naturalne środki, jakiś sprawdzony suplement lub inna dobra rada. Dziękuję i czekam. Irek

Dzień dobry!

Niekiedy przyczyną zaburzeń erekcji są właśnie negatywne nawyki np. zła dieta (i związana z nią nadwaga), długotrwałe palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, alkohol i inne substancje psychoaktywne, przemęczenie, niedospanie, przewlekły stres itp. W takiej sytuacji warto zrezygnować z nich, bardziej zadbać o siebie i obserwować, czy po takiej zmianie sprawność seksualna poprawia się.

Jeśli jednak ocenia Pan, że Pana tryb życia jest zdrowy i właściwy - konieczna jest osobista konsultacja z seksuologiem i przeprowadzenie badań diagnostycznych w kierunku np. zaburzeń hormonalnych czy naczyniowych. Przyjmowanie suplementów diety jest bezzasadne i nieskuteczne.

Pozdrawiam!