Osłabienie erekcji podczas zbliżenia z kobietą

Mam 21 lat. Podczas pieszczot i pocałunków z dziewczyną mój penis ma erekcję i wydziela się z niego preejakulat (dość znaczne ilości). Dzieje się tak zawsze gdy usiądzie na mnie lub zacznie całować albo dłużej się przytulamy. Więc podczas spotkań wielokrotnie mam erekcje i pełno preejakulatu na majtkach. Natomiast gdy kończymy grę wstępną i ma dojść do współżycia pomimo wcześniejszego wielkiego podniecenia mój penis nie stoi, gdy chwilę się popieszczę ręką staje. Podczas penetracji szybko dostaję orgazmu, nauczyłem się już kontrolować ejakulację, tylko że zdarza się problem, że gdy wychodzę z partnerki i chwilkę poczekam mój penis nie chce już stanąć. Gdy próbowałem przywrócić mu erekcję ręką to dostałem ją tylko na kilka sekund przed wytryskiem. (Wcześniejszy nasz kontakt seksualny był OK i nie miałem problemów z erekcją, ale zmasturbowałem się przed przyjściem dziewczyny.) Dodam tylko, że nie mam problemów z poranną erekcją i dość często się masturbowałem jak nie miałem dziewczyny, a obecną mam bardzo krótko i kochaliśmy się tylko 4 razy .

Witam serdecznie!

Na podstawie Pana opisu wnioskuję, iż sytuacja miała charakter jednorazowy. Jeśli tak, to nie ma najmniejszych powodów do obaw. Jednorazowe zaburzenia wzwodu mogą być spowodowane zmęczeniem, osłabieniem, chwilowymi problemami w związku itp. Jeżeli miewa Pan poranne samoczynne wzwody, to przyczyna biologiczna jest mało prawdopodobna. Jeżeli dolegliwości utrzymywałyby się dłużej, należałoby się zastanowić nad psychicznym podłożem problemu (oddalanie się partnerów, nieuświadomiony lęk przed ciążą) lub częściej - uzależnieniem od masturbacji. Nadmierny onanizm u młodych mężczyzn często prowadzi do uwrażliwienie członka na jeden rodzaj bodźca. W takich sytuacjach penis przyzwyczaja się do stałej silnej stymulacji, silnego uścisku. Podczas zbliżenia z partnerką zwykle stymulacja jest delikatniejsza (ściany pochwy nie wywierają tak silnego nacisku na prącie) i przerywana (np. zmiana pozycji). Tak jak wspomniałam na początku, jednorazowy brak satysfakcjonującego wzwodu nie jest jednak powodem do niepokoju.

Pozdrawiam