Osłabienie i ból gardła - co to za choroba?

Od kilku dni czuję się fatalnie. Jestem osłabiona, naprzemiennie mam bądź osłabienie bądź wysoką temperaturę. Nie mam siły chodzić, szybko się męczę. Towarzyszy mi ogólny ból ciała, duszący kaszel krtaniowy (szczekanie) nie mogę opróżnić nosa, podczas "smarkania" czuję ból i zatykanie lewego ucha. Lekarz początkowo stwierdził zapalenie zatok, krtani i tchawicy, jednakże przepisany antybiotyk nie przyniósł rezultatu. Następnie stwierdził mononukleozę, ale nie przepisał żadnych leków. Choruję już ponad 10 dni i nie ma żadnej poprawy (zażywam rutinoscorbin). Najgorsze jest to, że normalnie moja temperatura ciała jest obniżona i wynosi 36,1 st., więc nie wiem kiedy brać leki przeciwgorączkowe. Ból gardła nie pozwala mi przespać całej nocy.
ponad rok temu

Witam,

W sytuacji braku poprawy, a nawet pogorszenia stanu ogólnego należy niezwłocznie ponownie udać się do lekarza i przedstawić mu sytuację. W razie braku reakcji wskazana jest konsultacja z innym lekarzem lub skorzystanie z tzw. nocnej pomocy lekarskiej.

Pozdrawiam