Ostatnią miesiączkę miałam 4 lata temu czy mogę jeszcze zajść w ciążę?

Jestem kobietą w wieku 48 lat. Rok temu byłam u lekarza i nie stwierdził nic niepokojącego. Nie pytałam wtedy o moją bezpłodność. Obecnie mam partnera i nie chciałabym zajść w niechcianą ciążę. Czy muszę z tym pytaniem iść do ginekologa.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Menopauzę rozpoznaje się, gdy kobieta nie miesiączkuje przez rok. Jej datę ustala się dzień po ostatniej miesiączce. W związku z tym już od 4 lat jest Pani w wieku pomenopauzalnym - czyli w stanie, gdzie czynność jajników wygasła. W związku z tym zajście w ciążę jest niemożliwe.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat menopauzy.

Serdecznie pozdrawiam!