Osteofity i szerokopodstawna wypuklina krążka na wysokości C6/C7 uciskające worek

cd. RM odcinka szyjnego: Osteofity i szerokopodstawna wypuklina krążka na wysokości C6/C7 uciskają worek i zwężają otwory m-kręgowe Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych Bardzo proszę o interpretację moich schorzeń w obu odcinkach kręgosłupa. Nadmieniam, że obecnie potworne dolegliwości mam z odcinka L-S w pozycji stojącej, utrudniają chodzenie i siedzenie, promieniują do bioder, drętwienie uda i ból kości podudzia prawego.Żadne leki nie uśmierzają bólu. Jaka rehabilitacja, czy konieczna operacja?

Witam serdecznie,

Badanie uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe oraz dyskopatię. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.