Osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów w RTG
Rtg Kręgosłupa w odc.L Niewielka rotacja wzdłuż osi długiej.Osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów.Nierówny zarys blaszek granicznych górnych trzonów L3,L4 z zaznaczoną sklerotyzacja podchrzestną w części przedniej górnej L4 z ugiećiem blaszki granicznej.Trzon L3 nieco zmniejszony wysokości w części przedniej.Otwory miedzykręgowe L4-L5,L5-S1 zwężone.Szpara międzykręgowa L5-S1 w części tylnej zwężona.Kręg L4 nieco poszerzony-wydłużony na zdjeciu bocznym.Czy to jest coś poważnego.

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Zmiany zwyrodnieniowe, proszę udać się do lekarza zlecającego badanie.