Niewielka skolioza z zaznaczoną rotacją trzonów w wyniku RTG kręgosłupa
prosze o poradę co mam dalej robic wyniki rtg odc.L-S. nieiwielka skolioza w satrone lewa z zaznaczina rotacja trzonów . pogłebiona lordoza lędzwiowa. odcinek L 6kręgowy, lumbalizacja S1. zwężenie przestrzeni międzykręgowej L3-L4. ZNIEKSZTAŁCONY ZARYS GÓRNEJ PŁYTKI GRANICZNEJ l4. Prosze o interpretację

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność choroby zwyrodnieniowej. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem.