Ostma oskrzelowa a wywołanie stanu zawałowego

Witam. Mam astmę oskrzelową, i czytałem, na forach, żr to może spowodować u mnie stan zawałowy. Mam 35 lat. Czy musze mieć skierowanie do kardiologa, by dokładnie się przebadać?

Witam serdecznie. Aby dostać się do kardiologa, musi Pani mieć skierowania od lekarza rodzinnego. Stan przedzawałowy jako powikłanie astmy to jednak nie częste powikłanie. Niemniej warto wykonać odpowiednie badania.