Ostre biegunki u 32-latka

witam, mam ostre biegunki,mimo rezygnacji z mleka krowiego, piję przy tym tylko jedną kawę dziennie (gdyż wcześniej piłem więcej i w prasie medycznej przeczytałem, że to też może być przyczyną biegunki.Prosze o odpowiedź, dziekuje berdzo :)

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną ostrej biegunki może być infekcja wirusowa, bakteryjna, pasożytnicza bądź też zatrucie toksynami (grzyby, leki), jeżeli biegunka się przedłuża przyczyną mogą być przewlekłe choroby zapalne jelit, choroby nowotworowe, celiakia, nadczynność tarczycy, zespół jelita nadwrażliwego. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który pomoże w ustaleniu przyczyny biegunki.