Ostre bóle w brzuchu
Witam, jestem kobietą po 50-tce. Prawie dwa tygodnie temu w lewej części brzucha miałam dość ostre krótkotrwałe bóle. Teraz mi przeszły. Jednak było zrobione zdjęcie USG, które wykazało cytuje ściana dolnego odcinka zstępnicy, bezpośrednio przed esicom, na odcinku 7-8cm jest obrzęknięta - cechy zapalenia. Dodam, że nie mam zaparć, krwi w kale, bólu brzucha czy innych objawów. Zostało mi jednak zalecone zrobienie kolonoskopii, choć mocno się boję. Czy powinnam zrobić to badanie i czy jest się czym martwić. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam! W przypadku stwierdzenia tego typu zmian w USG kolonoskopia jest niestety konieczna, aby ustalić przyczynę tego stanu zapalnego. Nie ma powodu do niepokoju i martwienia się na zapas, bo to wcale nie musi być nic groźnego, ale należy to sprawdzić. Pozdrawiam!