Ostry ból po zabiegu gumkowania hemoroidów

witam dis miałam gumkowanie 3 hemorojdów.od razu ostry ból .cały czas boli czy to jest normalne zjawisko,czy cos poszło nie tak.Mieszkam w Norwegi nie znam języka więc nie bardzo moe zadzwonic i sie popytac.

Witam,
takie ostry ból powinien być skonsultowany z chirurgiem który wykonywał zabieg.
Może Pani przyjąć paracetamol przeciwbólowe, jeżeli jednak ból nie ustąpi w ciągu kilku godzin - proponuję jednak wizytę w szpitalu

pozdrawiam