Ostry ból przy zwyrodnieniu kręgosłupa u 62-latka

witam, mam na zdjęciach zwyrodnienia kręgosłupa na poziomie L 5, L 6 , często po 1/2 godzinie siedzenia przy komputerze łapie mnie ból ostry/ nie mogę się wyprostować/ pływam 2 razy w tygodniu kraulem, krytym żabką krytą oraz na plecach, niestety nieraz ciężko wyjść mi z auta, mam " tylko " 62 lata pozdrawiam tadeusz

Dobrze te zdjęcia poszerzyć o tomografie komputerową lub rezonans magnetyczny bo mogą ujawnić uciskający lub przemieszczony dysk. Z kompletem badań umówić się do ortopedy i/lub doświadczonego terapeuty manualnego lub osteopaty. Wiek nie ma nic do rzeczy tylko zła postawa ciała i niedobre traktowanie kręgosłupa.