Kanał pachwinowy otwarty a odpowiednie działania

Witam, Kilka dni temu stwierdzono, że mam otwarty kanał pachwinowy i moje pytanie polega na tym co mogę robić? Przez kilka lat ćwiczyłem na siłowni i ciężko mi to odstawić. Czy mogę to jakoś "zregenerować" ? Czy przy otwartym kanale pachwinowym konieczna jest operacja i nic innego nie da się z tym zrobić? Czytałem sporo informacji w internecie na temat kanału pachwinowego, próbowałem znaleźć jakieś metody leczenia, maści, leki itp., ale zdecydowana większość osób pisze jednak o konieczności operacji. Bardzo nie chciałbym się jej poddawać, no ale jeśli to jedyny sposób to trudno. Ale jeśli konieczna byłaby w moim przypadku operacja kanału pachwinowego otwartego to w jakim czasie po zabiegu mogę wrócić do ćwiczeń fizycznych na siłowni? Ile trwa rekonwalescencja po tego typu operacji? Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam serdecznie.

Renata GrzechociĹska

Wskazana jest konsultacja u chirurga. Do tego czasu proponuję ograniczyć ćwiczenia.