Otyłość i starania o ciążę

witam od 8 miesięcy chcę zajść w ciąże próbowałam obliczenia dni płodnych przez kalkulator internetowy, testów na owulacje i nic nie wychodzi. Jestem osoba otyłą, ostatnio wyczytałam ze takim kobietom jest ciezko zajsc w ciążę. Od miesiąca jestem na diecie. Czy poza dietą i spadkiem wagi są jakieś leki które mogą pomóc mi zajść w ciążę

Nadmiar masy ciała może przeszkadzać w zajściu w ciąże. Dlatego też proszę postarać się zdrowo odżywiać, podejmować regularną aktywność fizyczną. Nie należy popadać ze skrajności w skrajność i stosować restrykcyjne diety ponieważ niedobory różnych składników mineralnych powstałe w wyniku głodówek również nie wpłyną korzystnie. Wszelkie dodatkowe kwestie leżą po stronie ginekologa. Musi Pani upewnić się co do prawidłowej gospodarki hormonalnej, występowania owulacji, itp. Jest to masa badań wiec może na początek troszkę mniej się "spinać" i rozluźnić.