Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest już otyłość?

Witam ! Mam 19 lat i przy wzroście 173 cm ważę 95 kg.. czy to otyłość ? Czuje że jestem strasznie gruba, brzydka i nie atrakcyjna, jak schudnąć ? Próbowałam głodować ale wytrzymałam bez jedzenia jeden dzien . Co robić ? Proszę o pomoc Dzi
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Dzień dobry,

wskaźnik BMI jest u Pani na poziomie 31,74 co oznacza otyłość 1 stopnia. Ze względów zdrowotnych powinna Pani zredukować masę ciała - aczkolwiek nie poprzez głodówki.
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.
Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.
W związku z tym powinna się Pani zgłosić do dietetyka, który pomoże Pani uzyskać zdrową masę ciała ( w Pani przypadku najlepiej poniżej 75 kg).

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy