Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Szanowna Mamo
Radzę skonsultować się z endokrynologiem dziecięcym.W okresie dojrzewania mogą ujawniać się pewne nieprawidłowości endokrynologiczne.W Łodzi bardzo doby ośrodek działa w Centrum Zdrowia Matki Polki.
Osobiście polecam p dr Renatę Stawerską CZMP i Tyrmed.
Ponadto proszę już w tej chwili zacząć stosować dietę niskokaloryczną tu po pocne będą rady dietetyka.

0

Witam serdecznie,


Musi Pani zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe córki. Najlepiej skorzystać z porady dietetyka, który najlepiej oceni sytuacje i dostosuje jadłospis do potrzeb córki. zadba Pani aby posiłki były spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Córka powinna również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Ułożenie indywidualnej diety dostosowanej do potrzeb córki wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.


W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Witam,
warto zacząć od zapisania kilku dni jadłospisów. Taki dzienniczek pozwoli wyłapać ewentuanle nawyki, zachowania jakie sprzyjają nadwadze. Zapiski można porównać do zaleceń dietetycznych dla młodzieży czyli:
1. Jedz produkty pełnoziarniste [kasza, razowe makarony, chleby razowe, itd.]
2. Jedz chude białko [naturalne jogurty, twarogi, mięso drobiowe, ryby, itd.]
3. W każdym posiłku przewaga warzyw, łącznie ok. 650g
4. Codziennie spożywaj owoce do 200g
5. Zamień soki/napoje/ herbaty smakowe/ napoje gazowane/itp. na czystą wodę
6. Unikaj słodyczy

Najprościej będzie udać się do dietetyka, który już podczas wywiadu żywieniowego zasygnalizuje błędy. Dodatkowo dietetyk rozpisze indywidualną dietę dostosowaną do potrzeb córki.

pozdrawiam
Magdalena Kubik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty