Owalne ognisko wzmocnienia po kontraście Birads 4 w rezonansie magnetycznym piersi

Witam.Miałam robiony rezonans magnetyczny piersi wyszło owalne ognisko wzmocnienia po kontraście BIRADS 4. Zrobiłam dodatkowo biobsję, wynik: obraz cytologiczny nakłuwanej zmiany piersi lewej, odpowiada dysplazji łagodnej z proliferacja nabłonka.Nie można wykluczyć współistnienia gruczolako-włokniaka.Wskazane usunięcie chirurgiczne wskazanej zmiany z marginesem makroskopowym niezmienionych tkanek, celem weryfikacji histopatologicznej.Czy mam powody do niepokoju.Proszę o wyjaśnienie wyniku? Dzięk

Nie wiem , co mogę jeszcze bardziej wyjaśnić , niż to , że rozpoznano zmianę łagodną (tzn. nie złośliwą!) i zalecono jej wycięcie! Należy więc to zrobić i nie stresować się niepotrzebnie!!! zż

Witam serdecznie,

Wynik badania histopatologicznego jest badaniem, które weryfikuje zmianę zobrazowaną w badaniach obrazowych. Gruczolakowłókniak jest zmianą łagodną piersi, więc powodów do niepokoju nie ma. Aczkolwiek potwierdzić może to badanie histopatologiczne wyciętej zmiany z marginesem.
Proszę spokojnie zastosować się do zaleceń swojego lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.