Brodawczak śródprzewodowy w piersi

Mam w lewej piersi brodawczaka śródprzewodowego o wym.13mm x 9 mm.W 2011r miałam usuwane operacyjnie zmiany gruczolako-włokniaki w tej samej piersi .W lutym tego roku przez biopsję gruboigłową miałam usuniętą kolejną zmianę ,też gruczolako-włókniaka.Mój problem polega na tym ,że w sumie nie wiem jaką metodą najlepiej będzie tego brodawczaka usunąć . Operacja ,biopsja ? Lekarz do którego uczęszczam wyraził swoje zdanie ,ale ja jednak mam pewne obawy stąd moja wizyta właśnie TU .
KOBIETA ponad rok temu

W przypadku gruczolaka śródprzewodowego raczej radziłbym operacyjne usunięcie takiego gruczolaka czyli z marginesem, w granicach zdrowych tkanek nie objętych gruczolakiem śródprzewodowym. Operacyjne leczenie gwarantuje doszczętność i prawidłową ocenę histopatologiczną tym bardziej, że guz jest duży (powyżej 1 cm). Można jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z onkologiem.