Owłosienie na twarzy u kobiet

Dzień Dobry, mam pytanie odnośnie owłosienia na twarzy u kobiet. Przeczytałam kilka artykułów na tym portalu, troszkę więcej wiem, aczkolwiek chciałabym się upewnić. Owłosienie przybyło mi około 19. roku życia całym ciele choc jedyne co sprawia mi kłopot to włosy na brodzie, usuwam je pincetą, ale jest ich coraz więcej, niektóre z nich wrastają tworząc stan zapalny. Oprócz tego na brodzie mam trądzik, dbam o cerę, oczyszczam, reguralnie zluszczam i nawilżam. Jakie badania powinnam zrobić? Marta.

Dzień dobry,

Proszę z tym problemem zgłosić się do lekarza dermatologa lub endokrynologa- skieruje Panią na odpowiednie badania.
Jeżeli uda się wyregulować gospodarkę hormonalną to warto rozważyć zabiegi usuwania niechcianego owłosienia laserem diodowym. Zabiegi wykonuje się w serii co 4 tygodnie, im ciemniejszy włos a jaśniejsza skóra tym lepszy efekt.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Z nadmiernym owłosieniem warto skonsultować się u lekarza medycyny estetycznej, jeśli włosy są koloru ciemnego można wtedy wykonać serię depilacji laserowej.
W przypadku włosów o kolorze jasnym polecam metodę depilacji woskiem.
Natomiast przy wrastających włosach najlepiej zastosować jest maści z antybiotykiem oraz mikrodermabrazję na okolicę, gdzie włosy wrastają.Zabiegi te należy powtarzać w odstępie co dwa tygodnie jeden zabieg wykonujemy.