Padaczka a stały aparat ortodontyczny

Witam, Mam pytanie czy osoby chore na padaczkę mogą mieć aparat stały na zęby? Ja nie mam strasznie krzywych jednak mam wadę zgryzu i szczękościsk (niedawno miałam 8 usuwaną) i drobne luki między zębami. Jeśli chodzi o padaczkę to u mnie ataki występują tylko podczas snu...

Dzień dobry,
Przy padaczce szczególnie istotne jest przy zakładaniu aparatu stałego otwarcie zgryzu do tak zwanej pozycji neuromuskularnej - taka pozycja umożliwia drenaż mózgu, a co za tym idzie skuteczne pozbywanie się neurotoksyn. Wykonuje się specjalne nadbudowy otwierające zgryz i dociąga się pozostałe zęby do tej pozycji. Kolejnym zaleceniem zmniejszającym znacznie nasilenie objawów epilepsji nie tylko podczas noszenia aparatu jest ścisłe przestrzeganie diety ketogenicznej. Pozdrawiam