Czy osoby z epilepsją mogą mieć założony aparat ortodontyczny?

Witam ! Witam ! Chciałabym dowiedzieć się czy osoby w wieku lat 36 z epilepsją ( nie mające np od 91 roku widocznych ataków . Z powodów silnych bólów głowy mogą mieć założony aparat ortodontyczny . Czy nie jakichkolwiek przeciwwskazań . A jeśli takie instnieją to jakie i czy mogą np . przy silnych bólach głowy niosą za sobą jakieś konsekwencje dla zdrowia . Byłabym wdzięczna za odpowiedź od neurologa i jeśli to możliwe stomatologa . Z Poważaniem .

Kluczowe dla pacjentów z epilepsją leczonych ortodontycznie są: ścisła dieta ketogeniczna podczas całego okresu leczenia i ustawienie żuchwy w pozycji neuromuskularnej umożliwiającej drenaż mózgu. Korzystne jest też bardzo początkowe ustawienie osteopatyczne kości czaszki w taki sposób aby żuchwa mogła ustawić się w optymalnej pozycji. Pozdrawiam