Palenie papierosów do 6. tygodnia ciąży

Paliłam papierosy nie wiedzac o ciąży! Dowiedziałam się o niej w 6 tygodniu ciąży i oczywiście już nie pale. Czy palenie moglo uszkodzić zarodek i bardzo zaszkodzic dziecku? Mam ogromne wyrzuty sumienia i czuje się z tym strasznie...

Aleksander Ropielewski

Na pewno nie wpłynęło to korzystnie na płód i rozwój łożyska, jednak na ile negatywny miało to wpływ trudno jednoznacznie stwierdzić. Ważne, że zaprzestała Pani palić i obecnie rozwój ciąży powinien przebiegać prawidłowo.