Palenie papierosów po usunięciu górnej lewej szóstki

Witam , dziś mijają 72 h od usunięcia górnej lewej szóstki a własciwie korzenia bo tyle z niej zostało , w dziurze po zębie widać chyba skrzep ( takei ciemnobordowe coś ) mam pytanie czy po 72 h mogę bez ryzyka zapalić papierosa z góry dziękuję za odpowiedz

Dzień dobry, palenie utrudnia gojenie się ran i bezpośrednio wpływa na okolicę usuniętego zęba. Nikotyna wnika przez odsłoniętą kość do organizmu, substancje smoliste osiadają na powierzchni rany, i na skrzepie. Zwiększa się rakotwórcze działanie papierosów, a także zakłócony jest proces gojenia, dużo słabsze ukrwienie tej okolicy. Najlepiej poczekać, aż rana całkowicie się zasklepi.