Stan po ekstrakcji górnej szóstki

Witam , mija szósta doba od wyrwania górnej szóstki , w tej chwili zębodół jest dość głęboki a na jego dnie jest coś białego raczej miękkiego w dotyku czy to jest normalne po jakim czasie dziura ta wyrówna się z dziąsłem ??? nie mam dolegliwości bólowych ani też nie czuję niesmaku w ustach i kolejene pytanie czy mogę już napić się jutro piwa ??? z góry dziękuję za odpowiedz.

Dzień dobry. Gojenie przebiega jak najbardziej normalnie. Ten biały osad to jest skrzep fibrynowy, który jest etapem gojenia się tkanki. Jeżeli nie ma bólu i zapachu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby napić się trochę piwa. Bardzo duża ilość alkoholu może zakłócić dobre gojenie się rany. Dzięsło napewno zarośnie. Niestety najprawdopodobniej będzie trochę niżej położone niż w tych częściach wyrostka zębowego, w których są zęby.