Paraliżujące napady u 58-letniej kobiety

Panie Doktorze, dlaczego dosyć często w podróży zdarza się, że idę w odwrotnym kierunku, np. wychodząc z budynku muszę wyobrażać sobie, jak było poprzednim razem, w którą stronę skręcałam. Te przykre objawy towarzyszą mi od młodych lat. Teraz mam lat 57. Leczyłam się na depresję, która nie jest do końca wyleczona. Mam też nerwicę lękową, szczególnie wtedy gdy jest gorąco. Są to paraliżujące napady. Bardzo proszę o pomocną odpowiedź.

Proponuję zająć się nerwicową, jaką Pani odczuwa i zgłosić się na terapię. Szczególnie dobre efekty w tym zakresie przynosi terapia poznawczo-behawioralna.
Czy Pani wytyczaniu trasy towarzyszy lęk? Bo jeśli nie, to odpamiętywanie trasy, którą się przebyło jest naturalnym elementem i czynnością, którą wykonuje większość ludzi. Jednakże jeżeli towarzyszy temu lęk (np. przed zgubieniem się) wtedy rzeczywiście może to stanowić problem i powodować dyskomfort, który zostanie wyeliminowany poprzez psychoterapię i wzmocnienie pewności siebie. Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza