Jak pokonać lęk przed podróżą autobusem?

Jak pokonać lęk przed podróżą autobusem? Mój lęk spowodowany jest tym, że kilka razy w busie było mi niedobrze i wymiotowałem, przez co nakręcam się, że będzie mi niedobrze w każdej podróży, pomimo iż jadę sprawdzoną trasę i środkiem lokomocji. Chodzi mi jak się wyluzować, żeby nie przejmować się podróżą, bo jak już wsiąde do pociągu/autobusu jest mi niedobrze, ale potem ten strach mi przechodzi. Może jakieś zioła/leki polecicie?

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Z objawów, które Pani opisała, można wywnioskować, że cierpi Pani na kinetozę, nazywaną potocznie chorobą lokomocyjną. Najczęściej chorują na nią dzieci, jednak u osób dorosłych również występuje. Osobiście cierpię na tę przypadłość. Polecam dostępne środki o które proszę pytać w aptece, które są bardzo skuteczne. Choroba ta jest na tyle osobliwa, że nie zawsze występuje w takich samych okolicznościach (np. podróż autobusem), dopiero kiedy o niej pomyślimy lub tak jak w Pani przypadku będziemy odczuwać lęk przed pojawieniem się objawów. Nie polecam również czytania lub oglądania filmów podczas podróży, co może nasilić objawy. Najlepiej zająć się rozmową, która odciągnie nasze myśli od sytuacji podróży.
Życzę powodzenia,
Michał Pyter

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY(life flow therapy).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza